Поради обновяване на DrinkLink.bg е възможно да изпитвате известни затруднения при използването му за кратък период. Молим да ни извините за причиненото неудобство.
Porter's Modern Classic Dry Gin се произвежда в Абърдийн, Шотландия и в състава му влизат 12 различни растения. Освен класическите, които очаквате, в него има и лимон, портокал, ръката на Буда и зърна розов пипер. Името му идва от името на професор от университета в Абърдийн, който е снабдил екипа с ротационния изпарител, с който се провежда студената дестилация на някой от по-деликатните растения. При традиционните джинове това се случва в меден казан, но тук процесът е софистициран за постигане на един много по-добър резултат. В екипа на създателите влизат още Ben Iravani и Alex Lawrence.
Това е една почти класическа рецепта, пресъздадена с помощта на съвременните технологии от един наистина талантлив екип. Крайният резултат дава безкрайни възможности на миксолозите и любителите на добрия стар джин с тоник.